U okviru manifestacija jubilarnog Internacionalnog festival mladih “Via Pontica”, Balčik, Bugarska, održana je likovna kolonija na temu “Akvarel danas”. Kao predstavnici Fakulteta umetnosti u Nišu učestvovale su prof. mr Katarina Đorđević, u svojstvu mentora i stručnog konsultanta, i Jelena Milosavljević, student master studija slikarstva. Festival je otvoren 11. septembra Izložbom učesnika likovne kolonije “Akvarel danas” u Umetničkoj galeriji u Balčiku. Koncept izložbe je bio zasnovan na predstavljanju umetnika radovima koji su nastajali, u tehnici akvarela, u njihovim ateljeima. Likovna kolonija je trajala od 11 do 20. septembra 2017. godine, a učesnici fakulteta umetnosti iz Bugarske, Rumunije, Srbije i Crne Gore su stvarali u atraktivnom prostoru Kraljičine botaničke baste u Balčiku. Festival je svečano završen otvaranjem druge izložbe akvarela, nastalih tokom trajanja likovne kolonije. Izložbu su otvorili prof. Rangel Čipev (Nacionalna akademija iz Sofije) I prof. Katarina Đorđević. Publika će moći da poseti izložbu do kraja oktobra. Radovi će biti deo uvršteni u kolekciju Umetničke galerije u Balčiku.