Ogranak SANU u Nišu i Fakultet umetnosti Univerziteta u Nišu nastavili su svoju redovnu saradnju u oblasti koncertnih aktivnosti, u sredu, 31. maja 2023. godine, organizovanjem koncerta studenata Fakulteta umetnosti u Nišu povodom završetka Koncertne sezone 2022/23. godine. Ovaj koncert je, istovremeno, bio i humanitarni koncert – radi prikupljanja sredstava za lečenje violinistkinje Jovane Pavlović, alumni Fakulteta umetnosti u Nišu.

Nadareni studenti Fakulteta umetnosti su sa puno entuzijazma, životnog elana i poletno izveli sledeći program:

Damjan Stanković (gitara,  student II godine): A. Tansman – Pasakalja;

Aleksa Spasić (violina,  student IV godine): N. Paganini – Kapris za solo violinu, op. 1, broj 17;

Petar Todorović (violončelo, student I godine): G. Fore – Elegija, op. 24, klavirski saradnik – dr um. Nemanja Egerić;

Hadži Lazar Lazarević (bariton, student IV godine): V. A. Mocart – arija Figara „Non piu andrai” iz opere Figarova ženidba, klavirski saradnik – mr Jelena Deljanin-Aleksić;

Petar Pavlović (klavir, student I godine): F. Šopen – Skerco, op. 20, broj 1, ha-mol;

Sara Hristov (violina, student I godine): P. I. Čajkovski – Valьsskerco, op. 34, klavirski saradnik – dr um. Senka Simonović;

Stefan Ekmedžić (kontrabas,  student III godine): J. M. Šperger – Koncert broj 2, Es-dur, Allegro moderato, klavirski saradnik – dr um. Senka Simonović;

Anđela Nedeljković (sopran, student II godine): J. B. Vekerlin – Serenada iz opere Ruy Blas, klavirski saradnik – mr Jelena Deljanin-Aleksić;

Aleksa Savić (klavir, student I godine): A. Skrjabin: Etida fis-mol, op. 8, br. 2;

Gudački kvartet „Perdendosi” (Aleksa Spasić – violina, student IV godine, Tijana Filipović – violina, student II godine, Anđela Dugonjić – viola, student III godine, Nenad Ilić – violončelo, student III godine): L. V. Betoven – Gudački kvartet, op. 18, br. 4, ce-mol,  Allegro ma non tanto.

Prof. mr Jovan Bogosavljević, naš poznati violinist i prodekan Fakulteta umetnosti u Nišu, obrazlažući koncepciju i smisao koncerta, zahvalio se Ogranku SANU u Nišu na dosadašnjoj uspešnoj saradnji u organizaciji koncertnih aktivnosti.