U okviru nastavka dugogodišnje saradnje između Novog bugarskog univerziteta u Bugarskoj i Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu, Savet odelјenja “Musika” odobrio je i izabrao dr Danijelu Ilić, docenta na Fakultetu umetnosti, za Člana redakcije Međunarodnog naučnog časopisa “Mladi naučni forum za muziku i ples” u okviru međunarodnog tima časopisa i skrivenog recenzenta nekih objavlјenih i budućih članaka i izvještaja u časopisu.

Po rečima prof. dr Milene Šušulove-Pavlove, šefa Odseka za muziku na Novom bugarskom univerzitetu, naučno izdanje NBU “Mladi naučni forum za muziku i ples” je već izdao 13 zbirki, periodično  sa kapacitetom sa jednim brojem godišnje. Publikacija je nastala 2006. i traje do današnjih dana.