U Umetničkoj školi je 30. novembra 2023. godine održan četvrti sajam karijernog vođenja i savetovanja, u organizaciji uprave škole i Tima za karijerno vođenje i savetovanje. Cilj sajma je okupljanje fakulteta sa stručnim studijskim programima, koji su srodni obrazovnim profilima Umetničke škole, i njihovo predstavljanje našim učenicima. Ovakvo okupljanje pruža priliku učenicima da se bliže upoznaju sa oblastima svog užeg interesovanja. Fakultet umetnosti u Nišu predstavljale su doc. dr um. Jefimija Stojičić, Marta Pejčić, saradnik u nastavi i Marija Tatić, studentkinja sa Departmana za primenjene umetnosti, uz tehničku podršku Dejana Krasića iz Računarskog centra Fakulteta. Štand Fakulteta je bio obogaćen štampanim izdanjima i katalozima sa tematskih izložbi Fakulteta, kao i posebno udizajniranim prospektima sa prepoznatljivim sloganom: “Umetnost za budućnost”, a na video bimu je emitovan promotivni video materijal koji je kreirala doc. dr um. Jefimija Stojičić.