U subotu, 27. januara 2024. godine, na Dan Svetog Save, Svetosavska nagrada za 2023. godinu uručena je i Fakultetu umetnosti u Nišu. Ovo značajno republičko priznanje, na prijemu upriličenom tim povodom u Vladi Republike Srbije, nagrađenim  pojedincima i predstavnicima institucija i ustanova, uručila je ministarka prosvete prof. dr Slavica Đukić Dejanović. Nagradu je za Fakultet umetnosti primila dekanica prof. dr um. Milena Injac.

Tom prilikom ministarka  je istakla izuzetan doprinos Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu u razvoju umetničkog visokog obrazovanja u Republici Srbiji.

Dobitnici Svetosavskih nagrada bili su predstavljeni  zvanicama i širokom televizijskom auditorijumu u direktnom prenosu svečane akademije održane  iste večeri u MTS dvorani u Beogradu, pod nazivom „U duhu Svetosavlja“.

Fakultet umetnosti u Nišu prošle godine je bio dobitnik prestižne nagrade „Svetislav Milić“ za  postignute izvanredne rezultate u angažovanju svojih  studenata na polju kulture i umetnosti, kao i za popularizaciju umetnosti kroz izložbe, koncerte, opere i druge aktivnosti.

Ovo dokazuje da  Svetosavska nagrada nastavlja niz priznanja akademske javnosti za predan rad rukovodstva,  nastavnika, saradnika i studenata Fakulteta umetnosti u Nišu, koji nažalost, i pored dvodecenijskog postojanja, još uvek nemaju adekvatan krov nad glavom i rade na više različitih lokacija u gradu.

Autori fotografija: Dejan Kujundžić i Marta Pejčić.