Trio Anima koji čine mr Aleksandra Ristić -sopran, red prof., spec Ana Veličković Igić, flauta, red prof. i Ingrid Janković -klavir, docent na Fakultetu umetnosti u Nišu, održale su koncert povodom dvadeset godina umetničkog rada i postojanja trija.

Na Gala koncertu pred prepunom salom Svetosavskog doma u Nišu izvedeno je deset premijernih kompozicija, renomiranih kompozitora iz zemlje i inostranstva. Niška publika nije štedela aplauze za dela koja su specijalno za ovu priliku komponovali Aleksandar Sedlar, Dragan Tomić, Predrag Radisavljević, Ognjen Popović (Srbija), Valentina Dutina ( BiH), Giordano De Nisi (Italija), i Brian Martinez (Španija).

Gosti na koncertu bili su kolege i dugogodišnji saradnici trija Anima sa Fakulteta umetnosti, mr Aleksandar Jakovljević, red. prof. (violončelo) i Andrija Minčić, van. prof. (klarinet).

Posebnu zahvalnost dugujemo Njegovom Preosveštenstvu Episkopu niškom g.g. Arseniju uz čiji smo blagoslov održale koncert, kao i Crkveno pevačkoj družini Branko na čelu sa dirigentom Sarom Cincarević.