Izložba “Beogradski festival mozaika -izbor”, u organizaciji Fakulteta umetnosti u Nišu, biće otvorena u Galeriji Niškog kulturnog centra, u ponedelјak 07. marta 2022. godine u 18 časova. Niškoj likovnoj publici biće predstavlјen izbor karakterističnih radova 22 autora koji pokazuju nameru ove manifestacije da prikaže sve tendencije i pravce u savremenom mozaiku. Izložba će trajati do 21. marta 2022. godine.

Manifestacija Beogradski festival mozaika organizovan je po treći put u Beogradu na kome su pored 84 autora iz Srbije i inostranstva izlagale i studentkinje Fakuleta umetnosti u Nišu.

Na dan otvaranja, u ponedelјak 07. mart 2022. godine u Niškom kulturnom centru, mr Petar Vujošević – organizator festivala će održati predavanje na temu “Smisao tesere i savremeni mozaik”.