Izložba “DIPLOMA 2014” Master studenata odseka za likovne umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu svečano će biti otvorena u Paviljonu u Tvrđavi u petak 06. juna 2014. godine u 19 sati.
” “DIPLOMA 2014″, izložba generacije akademskih master studija Slikarstva, obuhvata radove osam autora koji su profesionalna iskustva stekli na Fakultetu umetnosti u Nišu. U klasi mr Đura Radonjića, red. profesora, školovanje su završili Nikola Milić i Sava Milić, iskustva u oblasti slikarstva u klasi mr Katarine Đorđević, red. prof. su stekli Katarina Novaković, Jasmina Obradović i Predrag Milosavljević, a pod mentorstvom mr Bratislava Bašića, vanr. profesora su stasale Jovana Savić, Dunja Ćirić i Jelena Krstić.
Uprkos različitosti likovnih poetika, ovi mladi umetnici se zadržavaju na tradicionalnom istraživanju slike kao medija. Pejzaž, figuracija i mrtva priroda se javljaju kao dominantne tematske odrednice u njihovom radu.” mr Katarina Đorđević