Na izložbi „Four Countries – Four Universities: International Plastic Arts Exhibition“ u Umetničkoj galeriji „Mimar Kenaledin“ Fakulteta likovnih umetnosti Trakijskog univerziteta iz Jedrena, Turska izloženi su radovi na papiru studenata Fakulteta umetnosti u Nišu, Fakulteta likovnih umetnosti iz Skoplja, Severna Makedonija, Fakulteta likovnih umetnosti u Jedrenu, Turska i Akademiji umjetnosti iz Sarajeva, BiH.

Projekat je realizovan kroz akademsku saradnju mr Katarine Đorđević, red. profesora Fakulteta umetnosti u Nišu, Univerziteta u Nišu,  prof. dr Fehima Huskovića i prof. dr Slavice Janešlijeve sa Fakulteta likovnih umetnosti Univerziteta „Sv. Kiril i Metodi“ iz Skoplja, Severna Makedonija, prof. dr Melihat Tuzun, dekanice i prof. dr Ajhan Ćetina, koordinatora sa Fakulteta likovnih umetnosti Trakijskog univerziteta iz Jedrena, Turska i doc. dr Danisa Fejzića sa Akademije likovnih umjetnosti Univerziteta u Sarajevu.

Izložbu su otvorili prof.  dr.  Erhan Tabakolu, rektor Trakijskog univerziteta i prof.  dr Melihat Tuzun, dekanica Fakulteta likovnih umetnosti u Jedrenu u prisustvu brojne publike i uvaženih zvanica – prof.  dr.  Gerhard Jagera, rektora i prof.  dr.  Gustav Manfred Raupa, bivšeg rektora nemačkog Lorah Baden-Virttemberg Državnog Univerziteta,  prof.  dr.  Osman Nuri Hatipolua, prorektora Trakijskog univerziteta, prof.  dr.  Johanes Kerna, prorektora Državnog univerziteta zadruge Baden-Virtemberg, prof. dr  Fehim Husković i doc. Valentina Stefanovska sa Fakulteta likovnih umetnosti Univerziteta „Sv. Kril i Metodi“ iz Skoplja, Severne Makedonije.

Fakultet umetnosti u Nišu su predstavljali studenti studijskog programa osnovnih i master akademskih studija Slikarstva:

– Uroš Milinčić, Saška Mladenović, Dunja Branković i Ana Veličković, studenti III godine, Aleksandra Milutinović i Jovana Petrović, studentkinje IV godine, Nikola Milanov i Ljubica Nedeljković studenti master studija – predmetni nastavnik dr um. Nikola Marković, vanr. profesor;

– Maja Petković i Milica Anđelković, studentkinje III godine, Lola Vučković i Mila Knežević, studentkinje IV godine i Aleksa Badnjar, student master studija – predmetni nastavnik dr um. Jelena Trajković Popivoda, vanr. profesor;

– Jovana Marković, studentkinja III godine, Anastasija Milićević, Miljana Dimitrijević i Jelena Malikov, studentkinje IV godine – predmetni nastavnik mr. Jelena Kitić, vanr. profesor.

Izložba je otvorena 16. aprila, a trajaće do 16. maja 2024. godine.

Projekat „Four Countries – Four Universities: International Plastic Arts Exhibition“ će biti realizovan u galerijama u Skoplju i Nišu do kraja kalendarske godine, i u Sarajevo početkom 2025. godine.