U okviru projekta Fakulteta umetnosti u Nišu, Savremena Evropa u duhu srpske umetnosti Čedomira Krstića i Petra Konjovića, a povodom obeležavanja godišnjice rođenja umetnika, dana 29.11.2023. godine u 13 časova, u prostorijama Fakulteta (ul. Kneginje Ljubice 10), realizuje se izložba i koncert posevećen umetnicima.

Izložbu prati izlaganje originalnih slika Čedomira Krstića, iz zbirke kompanije i galerije DMV iz Niša, kao i štampani i multimedijalni prikaz biografskog i stvaralačkog puta oba umetnika.  Originalnost izložbe pored originalnih slika umetnika, svakako predstavlja i prvi javni prikaz legata Petra Konjovića, koji se nalazi u Gradskoj biblioteci „Karlo Bijelicki” u Somboru, ali i prvi kompletan prikaz letopisa i ikonopisa Hrama Svetog proroka Ilije u Niškoj Banji, slikara Čedomira Krstića. Izložbu prati koncertni program studenata solo pevanja. Izložbu otvara uvažena gošća iz Italije, ćerka slikara Čedomira Krstića, Anita Krstić.