Izložba plakata studenata Fakulteta umetnosti, pod nazivom „Vizuelna humanost“, organizovana je povodom drugog simpozijuma “Medicina u umetnosti“ u Zaječaru, pod pokroviteljstvom Srpskog lekarskog društva, održana je u periodu od 06. do 13. novembra 2015. godine.
Postavku izložbe čini selekcija najuspešnijih radova nastalih na predmetu Plakat, u periodu od 2009. do 2015. godine, na studijskom programu za Grafički dizajn, Departmana za primenjene umetnosti, Fakulteta umetnosti u Nišu.
Prikazani plakati su odgovori na teme postavljene povodom Nacionalnog dana bez duvanskog dima, Svetskog dana prevencije raka dojke i Svetskog dana borbe protiv HIV – a. Njihov kvalitet je potvrđen nagradama, osvojenim na konkursima, raspisanim od strane renomiranih medicinskih institucija, organizacija i lekara.
Autori radova su: Tereza Cenić, Sanja Grujić, Marko Aleksić, Miljana Radenković, Dušan Tatalović, Jefimija Kocić, Miljan Ristić, Ninoslava Girić, Milica Petrović, Filip Dukuć, Emilija Milošević
Mentor: mr Slavica Dragosavac, vanredni profesor
Asistenti: Miljan Nedeljković, Miljana Radenković; Jovana Nikolić, saradnik u nastavi