Studenti Departmana za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu osvojili su prve dve nagrade za plakat na konkursu sedmog Međunarodnog festivala queer filma „Merlinka”. Vladica Stanković, student IV godine, osvojio je I nagradu i njegov rad će biti zvanični plakat festivala a Jefimija Kocić, svršeni student Master studija, osvojila je II nagradu koji će biti zvanični plakat festivala u Sarajevu.
Autori, čiji će se plakati naći u kalendaru festivala za 2016. godinu, su studenti IV godine: Anica Smiljković, Kristina Stamenković, Vladica Stanković i Saša Aleksić, kao i plakat Jefimije Kocić.
Festival će se održati u Beogradu, u Domu Omladine, od 10. do 14. decembra 2015. godine, u Sarajevu i Podgorici.
Mentor: mr Slavica Dragosavac, vanredni profesor,  saradnik u nastavi: Jovana Nikolić.