Prof. dr Stefan Altakov, šef Departmana za vizuelne umetnosti i prof. dr Laura Dimitrova, profesor dekorativne umetnosti i teorije umetnosti Departmana za vizuelne umetnosti Sofijskog univerziteta “Sv. Kliment Ohridski”, otvoriće izložbu radova u ponedeljak 14. maja 2018. godine sa početkom u 19 sati u Koncertno-izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a.

U okviru  međunarodne saradnje sa Departmanom za vizuelne umetnosti Sofijskog univerzitea “Sv. Kliment Ohridski “, u periodu od 14. – 25. maj 2018. godine, na Fakultetu umetnosti Univerziteta u Nišu prof. dr Stefan Altakov i prof. dr Laura Dimitrova održaće i prezentaciju umetničkih dostignuća i govoriti o savremenoj umetničkoj praksi u Bugarskoj studentima i nastavnicima Fakulteta umetnosti.