U ponedeljak, 20. maja 2024. godine, u tržnom centru „Galerija“ na prvom spratu otvorena je izložba „Stvaramo umetnost inspirisani Italijom“, koju je organizovao brend Birra Moretti.

Postavka izložbe rezultat je putovanja u Firencu, koje je brend Birra Moretti organizovao za autore tokom aprila meseca. Ova izložba je deo projekta podrške mladim umetnicima u Srbiji, koji se održava već treću godinu zaredom.

Najbolji radovi biće ocenjeni od strane stručnog žirija, ali i putem glasanja šire javnosti na zvaničnom sajtu Birra Moretti. Glasanje za najbolji rad traje od 13. maja do 14. jula, dok će izložba u Beogradu biti otvorena do 25. maja.

Studenti našeg fakulteta, Ksenija Stanković, Andrijana Jovanović i Danica Stojanović, učestvuju u kampanji zajedno sa studentima Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu, Fakulteta primenjenih umetnosti u Beogradu i Akademije umetnosti u Novom Sadu. Na otvaranju je prisustvovala i Marta Pejčić, asistentkinja sa Fakulteta umetnosti u Nišu.