Izložba radova studenata Departmana za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu pod nazivom Motivational quotes biće otvorena u Galeriji Niškog kulturnog centra 26. decembra 2022. u 17 časova.

Dokazano je da najbolji motivacioni slogani stvaraju emocije kod potrošačkog društva, a podržani vizualima u reklamama i oglašavanju, ostaju dugo u sećanju korisnika. Iz tog razloga, studenti treće godine osnovnih akademskih studija Fakulteta umetnosti u Nišu, Departmana za primenjene umetnosti, bave se ovom problematikom kroz zadatak na predmetu Grafičke komunikacije. Uzajamna studiozna aktivnost i predanost u radu studenata i njihovih mentora Anite Milić i Miljane Radenković, ogledaju se u prezentacijama prikazanim na izložbi Motivational quotes.

Dvadeset i dva studenta: Andrijana Jovanović, Danica Ćirić, Elena Denda, Ilija Samac, Irena Tasić, Jana Novaković, Ksenija Stanković, Marija Milosavljević, Marko Cukavac, Nađa Stanisavljević, Nevena Ristić, Ana Mitrović, Anja Janković, Anja Naumović, Danica Stojanović, Lana Jovanović, Marija Tatić, Mateja Milošević, Mihailo Ećim, Petar Pejić, Sara Bogdanović i Vera Nikolić, ispoljavaju svoju nadarenost, pronicljivost, kreativno mišljenje i potkrepljuju spremnost za rešavanje visoko funkcionalnih zadataka savremene dizajnerske prakse.