Izložba radova studenata sa Departmana za primenjene umetnosti pod nazivom “PROSTORNA GRAFIKA” biće otvorena u Galeriji Niškog Kulturnog Centra, u ponedelјak, 19. aprila 2021. godine, u 18 sati. Izloženi radovi realizovani su u okviru istoimenog predmeta pod mentorstvom  doc. mr Sanje Dević i asistenta dr. Jefimije Kocić.

“..U vreme pandemije, koja je onemogućila i usporila mnoge delatnosti, grafički dizajn, kao i nastava iz ove oblasti, nastavlјaju rad svojim uobičajenim tokom i u poznatom digitalnom okruženju.

Izložba studenata Departmana za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu predstavlјa vredan nastavak beleženja i kontekstualizacije zadatih tema kroz ideje proizašle iz kritičkog promišlјanja tehnologije štampe i nastojanja da se sredstvima dizajna ostvari komunikacija sa publikom. Dizajn u ovom svom pojavnom obliku ima mnogo lica, a ne jedan monolitni oblik, transdisciplinaran je, a njegov sadržaj odražava rezultat otvorenosti i fleksibilnosti autora, pa samim tim ima i edukativan karakter. Vizuelni prikaz radova je procesualan, naklonjen saradnjama, razmeni znanja i eksperimentu, a sadržaj koji formira daje prepoznatlјive oblike, razumlјive i komunikativne.

Radovi, nastali kroz individualnu dizajnersku prizmu,svojom šarolikošću ostavlјaju utisak dinamike i ekspresivnosti. U njima zaista nije teško prepoznati doslednost i školsku sistematičnost pri implementaciji robnih marki, ilustracija, logotipa ili karakterističnih boja. Korišćenje svih ovih elemenata pruža uobličen estetski iskaz koji se provlači u projektima od početka do kraja.

Pristup grafičkom dizajnu naših studenata, na tehnološkoj lestvici ukazuje na sinergiju talenta i želјe za sopstvenim usavršavanjem. Verujem da će svojom posvećenošću postići mnogobrojne uspehe i ujedno biti uzor narednim generacijama…” Sanja Dević