Van. prof. mr Ljubinko Lazić učestvovao je u „Kontrabas susreti – Double bass encounters“ u Crnoj Gori. U periodu od 24. do 27. oktobra van. prof. Ljubinko Lazić održao je predavanje o životu i delu istaknutog kompozitora Johana Matijasa Špergera i Master klas sa profesorom Velјkom Belević u koncertnoj sali muzičke škola “Vasa Pavić” u Podgorici. Završni koncert učesnika održan je u koncertnoj sali crkve svetog Duha u Kotoru a na koncertu su učestvovali David Golubović, Ljubinko Lazić, Velјko Belević, Nadja Dabetić, svi uz klavirsku saradnju Vide Belević, kao i kvartet kontrabasa “BASSONEGRO”.

Projekat II „Kontrabas susreti“ – II „Double bass encounters“ ima za cilј podizanje nivoa i kvaliteta znanja, unapređenje solističkog izvođaštva, unapređenje kamernog muziciranja, upoznavanje sa najnovijim tokovima u pogledu koncertne prakse, ali i međusobnu razmjenu iskustva, regionalnu komunikaciju i saradnju umjetnika u okruženju.