Mr Tamara Pajković, Centar za grafiku i vizuelna istraživanja Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu, održaće predavanje po pozivu na temu “Serigrafija – Između umeća i umetnosti”, u petak 30. oktobra 2020. godine sa početkom u 13 časova u kabinetu za grafiku Fakulteta umetnosti, uz poštovanje svih propisanih epidemioloških mera zaštite.

Tamara Pajković, rođena je u Zagrebu, Hrvatska, 1975 godine. Studirala je likovnu umetnost na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu u klasi prof Marije Dragojlović, kasnije na smeru za grafiku gde je završila osnovne i magistarske studije. Trenutno na doktorskim umetničkim studijama na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, kod mentora prof emeritusa Milana Blanuše. Od 2001. god redovan je član ULUS-a, iste godine počelada radi na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu, u Centru za grafiku i vizuelna istraživanja. Učestvovala je na brojnim grupnim izložbama u zemlјi i inostranstvu, kao što je bijenala grafike u Kini, Guanlan i sl. Priredila je pet samostalnih izložbi, učestvovala je u brojnim međunarodnim grafičkim radionicama ( Sićevo, Vršac, Beograd ) demonstracijama grafičkih tehnika, dobitnik Erazmus+ stipendije (2019, Solun, Grčka) stručno vodila kroz izložbe grafika, objavlјivani su joj tekstovi na istu temu, kao i kratak film o tehnici sitoštampe. Živi i radi u Beogradu.