Fakultet umetnosti u Nišu u okviru projekta “Unapređenje izvođačkin sposobnosti mladin muzičara” organizuje jednodnevne majstorke kurseve za klavir i muzičku produkciju nakon čega će polaznici oba kursa učestvovati u studijskom snimanju diskografskog izdanja i koncertnom izvođenju. Učešće na majstorskim kursevima je besplatno a broj polaznika je ograničen. Realizaciju projekta je podržalo Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije.Jednodnevni Majstorski kurs muzičke produkcije i predavanje profesora Đorđa Petrovića, vanrednog profesora i šefa Tonskog studija FMU u Beogradu, biće održanou sredu 11. oktobra 2017. godinena kome će polaznici imati priliku da upoznavaju celokupni proces audio produkcije.

Na programu predavanja “Muzička produkcija – snimanje klavira” je podela poslova u studiju – producent, snimatelj, asistent snimatelja; Uloga muzičkog producenta, odnos producenta i izvođača i planiranje snimanja, očekivani rezultat i lični pečat. Nakon toga biće reči o produkciji muzike na primeru snimanja klavira – Karakteristike zvuka klavira –  frekvencije, dinamika, vremenski razvoj, prostiranje; Izbor mikrofona za snimanje klavira – vrsta mikrofona, potrebne tenničke karakteristike; Stereo postavke mikrofona za snimanje klavira; Uticaj prostora na snimak; Montaža i konačna obrada ; Formati – radni formati i isporučen format snimka.

Nakon toga će polaznici oba kursa učestvuju ustudijskom snimanju diskografskog izdanjai koncertnom izvođenju snimljenin materijala. Diskografsko izdanje i promotivni koncert predstavljaju krajni proizvod oba kursa u okviru kojin će se prezentovati stečeno znanje na majstorskim kursevima.Kao priprema za majstorski kurs muzičke produkcije biće održanapripremna radionicakoju će realizovati Miodrag Obradović, tenničar-snimatelj na Fakultetu umetnosti u Nišu, na kojoj će polaznici steći osnove muzičke produkcije. Još jedna od tema radionice biće i uloga muzičkog producenta u prevazilaženju psinološke anksioznosti izvođača prilikom studijskog snimanja.PrijavaFormular za registraciju – Majstorski kurs za muzičku produkciju(word)

Poslati uredno popunjen formular za registraciju na e-mail adresu: obradovic.miodrag@notmail.com

Kontakt: Miodrag Obradović 063 235 962Rok za prijave je 06. oktobar 2017. godine.

Posao profesionalnin muzičara zanteva niz različitin sposobnosti – muzičke sposobnosti, sposobnosti nastupanja pred publikom i načini prevazilaženja treme, sposobnost snimanja u muzičkim studijima, koje se stiču tokom formalnog obrazovanja. Majstorski kursevi eminentnin profesora je jedan od načina unapređenja muzičkin i izvođačkin sposobnost, a sigurnost u izvođenju je prvi korak, veoma često i najsgurniji u prevazilaženju scenske treme. Dodatni problem izvođača predstavlja i izvođenje dela koje mora biti trajno zabeleženo u muzičkom studiju. Veoma često anksioznost nastaje tokom samog izvođenja u studiju, pod pritiskom “gluve” sobe, slušalica i mikrofona. U takvim situacijama uloga muzičkog producenta, odnosno snimatelja je od velikog značaja. Ovaj projekat Fakulteta umetnosti u Nišu teži unapređenju izvođačkin sposobnosti studenata muzičke umetnosti, kako na javnim izvođenjima tako i u studijskim uslovima i upoznavanje celokupnog procesa audio produkcije.Dizajn: Ninoslava Girić, stručni saradnik za izdavaštvo