Muzička škola u Nišu dobitnik je Svetosavske nagrade za 2021. godinu za ukupan doprinos razvoju muzičkog obrazovanja i vaspitanja u Republici Srbiji. Svetosavsku nagradu uručio je prvi potpredsednik Vlade i ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Branko Ružić direktorki škole prof. Spomenki Špirić u Vladi Republike Srbije.

Fakultet umetnosti Univerziteta u Nišu, je svojom preporukom podržao kandidaturu Muzičke škole Niš i sa zadovolјstvom čestita direktoru, kolektivu i učenicima škole ovu značajnu nagradu.

Ovo prestižno priznanje, koje nosi ime po srpskom prosvetitelјu  Svetom Savi, ponelo je 34 dobitnika, među kojima su vaspitači, učenici, studenti, nastavnici, profesori, direktori, predškolske ustanove, škole , fakulteti i naučni instituti. Povelјa se, kako je rekao ministra prosvete Branko Ružić, dodelјuje od 2002. godine, a ove godine bilo je rekordan broj prijava, preko 150, što znači da je Komisija za izbor kandidata imala ne tako lak zadatak, da izabere najbolјe od najbolјih.