Profesori Jovan Bogosavljević i Marija Rajković nastupili su kao solisti na festivalu “Strumenti&Musica” XIV Edition 2023., koji se održava u Spoletu u Italiji, sa ansamblom studenata Fakulteta umetnosti ,,Concertante ansamble” u sastavu: Lazar Mutavdžić- violina, Tadija Mutavdžić-viola, Petar Todorović- violončelo i Vito Ilić- kontrabas. Profesori i studenti su se predstavili italijanskoj publici na otvaranju festivala 18. novembra u sali “Teatro Caio Melisso” pod nazivom ,,Concertante Ensemble&Friends” i 19. novembra u baroknoj sali “Palazzo Leti Sansi” na koncertu pod nazivom Concerto – ,,Argentinian Fantasy” Jovana Bogosavljevića i ,,Four Seasons” Astora Pjacole. Na koncertima su kao solisti nastupili i studenti Lazar Mutavdžić i Vito Ilić i u solo deonicama Petar Todorović i Tadija Mutavdžić. Studente i profesore je sa ovog festivala italijanska publika ispratila ovacijama.