Pod dirigentskom palicom prof. dr um. Milene Injac, održan je jubilarni koncert Orkestra Fakulteta umetnosti i prijatelja. Ovim koncertom je započela saradnja sa Fakultetom muzičke umetnosti u Skoplju uz prisustvo dekanice kompozitora, prof. mr Darije Andovske. Studenti FMU u Skoplju su činili bras sekciju Orkestra, a dopunili su je student i doc. Ivan Blagojević sa Fakulteta umetnosti u Kosovskoj Mitrovici. Orkestar duguje zahvalnost stalnim saradnicima Vladimiru Vezenkoviću, dugogodišnjem solo oboisti NSO, kao i alumni Sofiji Stajić i doc. mr Milanu Stajiću. Izvedena su dela Forea, Borodina, Šostakoviča, Hinastere, Andersona i Markesa. Orkestar je svirao dva bisa, a prilog sa koncerta je išao u humanitarne svrhe za lečenje alumne, violinistkinje Jane Mitić. Orkestar se zahvaljuje SANU, Ogranku u Nišu za saradnju u organizaciji koncerta. Dan ranije, Orkestar je održao koncert u Aleksincu u organizaciji Centra za kulturu, kada koncert takodje bio humanitarni za Romana Šarenca, dečaka iz Aleksinca.