Plakati Vere Nikolić, studentkinje četvrte godine i Nađe Stanisavljević, studentkinje master studija Fakulteta umetnosti u Nišu, Departmana za primenjene umetnosti, selektovani su za međunarodnu izložbu dizajn foruma “FLUID – Regional Awards for Young Designers 2024” u Crnoj Gori.

Žiri u sastavu: Mirko Ilić (SAD), Borut Vild (Srbija), Dejan Kršić (Hrvatska), Nikola Bada Radonjić i Ana Matić (Crna Gora) odabrao je za izložbu 39 plakata od ukupno 254, autora iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske, Slovenije, Kosova i Albanije.

Izložba selektovanih radova će biti organizovana u okviru programskog segmenta „FLUID Expo – FLUID dizajn foruma 12/2024“, a otvaranje će se održati 19. aprila 2024. godine u 12 sati, u galeriji „C2“, Fakulteta likovnih umjetnosti Cetinje, kada će biti objavljena i imena tri nagrađena autora.

Mentor: dr um. Miljana Radenković

Asistent: dr um. Jovana Nikolić