Drugo izdanje Međunarodnog internet takmičenja “Konstantin Veliki” počinje u petak 23. aprila 2021. godine emitovanjem video premijera tri discipline. U 12 časova emitovaće se video premijera discipline World music, zatim sledi premijera discipline Harmonika u 13 časova dok će se u 14 časova emitovati video discipline Perkusije.

Video premijera snimaka takmičara emitovaće se na Youtube kanalu i sajtu Takmičenja kao i na Facebook stranici Fakulteta. Rezultati će biti objavlјeni po završetku video premijere discipline.

Pre zakazanih video premijera, u sredu 21. aprila, objavlјeni su rezultati disciplina iz oblasti likovnih i primenjenenih umetnosti – Crtež, Grafika, Fotografija i Plakat. Rezultati kao i radovi takmičara mogu se pogledati na sajtu Takmičenja na stranicama disciplina.

Objavlјen je Kalendar video premijera svih disciplina u okviru II Međunarodnog internet takmičenja Konstantin Veliki koji se može preuzeti na sajtu Takmičenja.

Fakultet umetnosti pokrenuo je ovo internet takmičenje, septembra 2019. godine, prepoznajući  i primenjujući savremene tendencije i tehnološki napredak i pre pojave virusa COVID-19, koji je ove procese ubrzao i uveo ih u našu svakodnevnicu.

Ovako jedinstveno koncipirano takmičenje, koje omogućava prisustvo takmičara bez velikog finansijskog ulaganja, uklanja geografske barijere i otvara mogućnost učešća učenicima, studentima i umetnicima iz svih zemalјa sveta. Upravo to je i jedan od razloga zbog kojih je takmičenje “Konstantin Veliki” globalno prihvaćeno i prepoznato kao kvalitetan doprinos razvoju, afirmaciji mladih umetnika i jačanju međunarodnih kulturnih odnosa. Na to ukazuje i činjenica da se broj prijavlјenih duplirao, pa se ove godine prijavilo skoro 300 umetnika iz 31 zemlјe.

Organizatori Međunarodnog takmičenja “Konstantin Veliki” su Fakultet umetnosti u Nišu, Univerzitet u Nišu i Grad Niš, uz podršku Studentskog kulturnog centra, Galerije savremene likovne umetnosti i Udruženja muzičkih teoretičara Srbije.