Prof. dr um. Dragana Stevanović, vanr. profesor na Akademija umetnosti u Novom Sadu, i student II godina master studija na AUNS Lazar Nikolić održaće predavanje i prеzentaciju umetničkog rada u sredu 11. oktobra u 14 časova, u Galeriji Sinagoga, u okviru pretećeg programa projekta/izložbe „Mali format 2023“, a povodom obeležavanja dana Fakulteta umetnosti u Nišu.

Dragana B. Stevanović završila je osnovne studije slikarstva (2001) i magistarske studije na katedri za crtež (2005) na Akademiji umetnosti u Novom Sadu. Interdisciplilnarne doktorske umetničke studije završila je  na Univerzitetu umetnosti u Beogradu (2019).

Od 2006. godina radi Katedri za crtanje na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, prvo u saradničkim zvanjima, zatim od od 2014. kao docentkinja i od 2019. kao vanredna profesork.

Od 2005.  godine je članica udruženja Per Art u Novom Sadu i  članica je  ULUS-a od 2003.

Studijski je boravila u Španiji, SAD, Francuskoj i Austriji.

Realizovala je dvadeset i pet samostalnih izložbi u zemlji i inostranstvu (Beograda, Lazarevac,  Užice, Inđija, Novi Sad, Pančevo, Zrenjanin, Požega, Zemun, Austriji – Beču i SAD – Los Anđeles). Učestvovala je na brojnim kolektivnim izložbama, projektima i seminarima.

Radovi joj se nalaze u Telenor kolekciji savremene srpske umetnosti u Beogradu i privatnim kolekcijama u SAD (Los Anđeles, San Francisko, Nju Jork), Kanadi, Sloveniji, Nemačkoj i Austriji.

Lazar Nikolić, rođen je u Pirotu 1996. godine. Završio je Srednju umetničku školu u Nišu, odsek za grafički dizajn (2015) i osnovne akademske studije na Akademija umetnosti Novom Sadu (2020). Trenutno je master student na Akademija umetnosti Novi Sad, na  likovnom departmanu – Modul vajanje. 2023 godine priredio je samostalnu izložbu u Galeriji FLU u Beogradu, i učestvovao je na nekoliko grupnih izložbi (2019. Izložba radova studenata završne godine Akademije umetnosti, Galerija Matica srpske, Novi Sad, Srbija; 2019. Završna izložba IV godine_crtanje, Svilara, Novi Sad, Srbija; 2017 Budapest Design Week, Budimpešta, Mađarska…)