Promocija izdanja iz edicije monografija autora dr Miomire Đurđanović, vanrednog profesora na Fakultetu umetnosti u Nišu, pod nazivom pod nazivom “Nastava muzike u Srbiji u 19. i 20. veku” održaće se u sredu 29. oktobra 2014. godine na Fakultetu umetnosti u Nišu u Maloj sali (Kneginje Ljubice 10) sa početkom u 12 sati. Na promociji još jedne štampane publikacije u izdanju Fakulteta umetnosti u Nišu govoriće urednik izdanja mr Dragan Tomić, autor dr Miomira Đurđanović kao i recenzent izdanja dr Jelena Cvetković.

Monografija dr Miomire M. Đurđanović je jedinstven istorijsko – problemski prikaz razvoja opšteg muzičkog obrazovanja u Srbiji do danas u našoj naučnoj literaturi. Monografijom Nastava muzike u Srbiji u 19. i 20. veku dr Miomira M. Đurđanović dala je značajan i jedinstven doprinos istraživanju muzičke pedagogije u Srbiji i konačno postavila temelj daljim istraživanjima budućim generacijama.