Ciklus vebinara za studente iz oblasti audio-vizuelnih umetnosti pod nazivom “Umetnost nema granica” u organizaciji Studentskog kulturnog centra Niš u saradnji sa Fakultetom umetnosti u Nišu nastavlja se predavanjem na temu “Iskustva u grafici / grafika nakon Korone” u četvrtak 20. avgusta 2020. u 17 časova uživo na Facebook stranici Studentskog kulturnog centra Niš kao i stranici Fakulteta umetnosti u Nišu. Predavanje će održati Kerin Kunk (Karen Kunc), profesor na Univerzitetu Nebraska – Lincoln i direktor “Constellation Studios“, kreativnog centra za print, papir i knjižne umetnosti u Lincolnu, Nebraska kao i dr Slobodan Radojković, redovni profesor na Fakultetu umetnosti u Nišu.

Kerin Kunk (Karen Kunc) rođena je u Omahi, Nebraska, SAD. Bachelor of Fine Art završila je na Univerzitetu Nebraska-Lincoln 1975. a Master of Fine Art na Državnom univerzitetu Ohajo 1977. godine. Profesorka je umetnosti na Univerzitetu Nebraska – Lincoln, gde predaje od 1983. godine. Kerin Kunk je direktor “Constellation Studios”, kreativnog centra za print, papir i knjižne umetnosti u Lincolnu, Nebraska, koji je otvoren 2014. godine. www.constellation-studios.net. Njeni radovi predstavljeni su u kolekcijama širom sveta: Muzej moderne umetnosti NY; Muzej umetnosti u Klivlendu; Muzej umetnosti Fogg, Univerzitet Harvard; Institut za kulturu i likovnu umetnost Hafnarborg, Hafnarfjordur, Island; Muzej umetnosti u Honoluluu; Galerija Art-centra Hindai, Ulsan, Koreja; Muzej Joslin Art, Omaha; Biblioteka Kongresa, Vashington, DC; Muzej umetnosti Milvaukee; Američki muzej umetnosti, Smithsonian Institution, Vashington, DC; Muzej umetnosti Reikjavik, Island; Kolekcija biblioteka Valker Art Center-a, Minneapolis i mnogi drugi.

dr Slobodan Radojković, diplomirao je na FLU u Skoplju 1992. godine a poslediplomske studije grafike završio je na FLU u Beogradu 1996. godine. Na Fakultetu likovnin umetnosti Univerziteta umetnosti u Beogradu doktorirao 2016. godine.Član je ULUS-a od 1993.god.Samostalne izložbe:1994. Niš, Galerija SLU, Salon 77; Pirot, Gradska galerija. 1995. Priština, Galerija Pokrajinskog kulturnog centra.1996. Beograd, Galerija FLU; Niš, Galerija SLU, Salon 77.1997. Sofia, Bulgaria, Gallery MAKTA.1998. Novi Sad, Mali likovni salon Kulturnog centra.2010. Beograd,Galerija Grafički kolektiv.2011. Niš, Galerija „Art 55“. 2012. Houston (USA), University of Houston Clear Lake Art Gallery. 2013. Prokuplje, Galerija „Boža Ilić“; Banja Luka, Galerija UDAS. 2014. Beograd, Prodajna galerija Beograd; Beograd, Galerija FLU. 2015. Nicolet, Canada, La Maison et atelier Rodolpne-Duguay; 2016. Kikinda, Galerija Kulturnog centra; Niš, Galerija SLU, Salon 77; Vercelli, Italy, StudioDieci City Gallery; Smederevska Palanka, Galerija moderne umetnosti NMSP.Kolektivne izložbe:Od 1993. godine izlagao na više od stotinu šezdeset izložbi, od značajnijin u Beogradu, Skoplju, Leskovcu, Kikindi, Kragujevcu, Harkovu, Sofiji, Užicu, Velikom Trnovu, Zrenjaninu, Plovdivu, Šapcu, Buenos Airesu, Smederevu, Pančevu, Tokiju, Solunu, Pragu, Varni, Velesu, Kočiju, Mjanmaru, Ornusu, Falunu, Podgorici, Parizu, Grenšenu, Svonsiju, Nišu, Aleksandriji, Guanlanu, Trois-Rivieres, Briselu, Šamplionu, Oanaka… Na Fakultetu umetnosti u Nišu je u zvanju redovnog profesora.