Fakultet umetnosti Univerziteta u Nišu, u suorganizaciji sa Ogrankom SANU u Nišu i uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, organizuje šesti nacionalni naučni skup sa međunarodnim učešćem Balkan Art Forum 2018, sa temom “Umetnost i kultura danas: Obrazovanje za umetnost i izazovi savremenosti”, 05. i 06. oktobra 2018. godine u Nišu.

Svečano otvaranje naučnog skupa održaće se 05. oktobra 2018. godine sa početkom u 12 časova u Velikoj sali Univerziteta u Nišu uz pozdravne reči prof. dr Suzane Kostić, dekana Fakulteta umetnosti u Nišu, prof. dr Danijele Stojanović, predsednika Programskog odbora naučnog skupa Balkan Art Forum 2018, akademika Ninoslava D. Stojadinovića, predsednika Ogranka SANU u Nišu. Nakon pozdravnih reči naučni skup zvanično će otvoriti prof. dr Dragan Antić, rektor Univerziteta u Nišu.

Plenarna predavanja održaće Nora Dekempener (Nora De Kempeneer), direktorka flamanskog kulturnog centra “De Markten” u Briselu, Belgija sa temom “Opportunities for a cultural center in a changing city”, dr Ivana Medić, naučni saradnik Muzikološkog instituta SANU, Beograd, Srbija “Doktorske akademske studije na Univerzitetu u Mančesteru: Iskustva iz prakse i poređenje sa doktorskim akademskim studijama u Srbiji”, kao i profesori sa Fakulteta umetnosti u Nišu prof. mast. muz. umetn. Boris Bunjac sa temom “Moć govora muzike” i prof. mr Katarina Đorđević “Muzički termini u vizuelnim umetnostima.”

Naučni skup će se odvijati kroz nekoliko sesija na Fakultetu umetnosti u Nišu a detalјni program pogledajte OVDE.

U okviru umetničkog programa ovogodišnjeg Foruma svoje stvaralačke opuse predstaviće Mišel Barzin (Michel Barzin), slikar i grafičar iz Belgije i mr Anica Radošević Babić, slikar i grafičar, Akademija umetnosti u Novom Sadu, Srbija. Prezentacije su zakazane za petak, 05. oktobra 2018. godine sa početkom u 20 sati u Koncertno-izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a. Ulaz je slobodan.

Detalјnije informacije kao i kompletan program skupa na stranici BARTF.