FAKULTET UMETNOSTI U NIŠU je moderna, akreditovana visokoškolska ustanova na kojoj se mogu završiti osnovne i master akademske studije na Departmanu za muzičku umetnost (moduli: muzička teorija, klavir, violina, viola, violončelo, kontrabas, flauta, klarinet, horna, gitara, harmonika, udaraljke i solo pevanje), Departmanu za likovne umetnosti (slikarstvo) i Departmanu za primenjenu umenost (grafički dizajn). Diplome koje dobijaju studenti kada završe studije su dvojezične – na srpskom i engleskom jeziku. Fakultet raspolaže Koncertno-izložbenim prostorom koji ima oko 230 mestra i tokom proleća i jeseni u njemu se odvija Koncertno-izložbena sezona. Ovaj prostor koriste studenti za svoje koncerte, masterklase i probe, a u tonskom studiju se vrši profesionalno snimanje muzike. Fakultet se može pohvaliti kompetitivnim i stručnim nastavnim kadrom, odličnim studentima i alumnima, koji svoje studije završavaju u roku i sa uspehom, prezentuju Fakultet u zemlji i na svim kontinentima, ostvarujući značajne umetničke i profesionalne uspehe.  Imamo razmenu studenata i profesora po projektu Erasmus. Naši profesori i studenti boravili su u Bugarskoj, Italiji, Škotskoj, Albaniji, Turskoj, Poljskoj, Grčkoj i Španiji, a mi smo ugostili studente iz Kazahstana, Rusije i Bugarske. Fakultet umetnosti je stožer stvaralaštva u umetnosti grada i ovog dela Srbije, stoga u vremenu kada obeležavamo 20 godina postojanja i rada sa ponosom ističemo slogan:

Mi smo umetnost!