Komisija za dodelu Nagrada „Svetislav Milić – mladima od srca“, donela je jednoglasnu odluku da nagradu u oblasti institucija godine podele Centar za talente Čačak i Fakultet umetnosti iz Niša.

Odlukom komisije specijalnim priznanjima nagrađuju se Kristina Vasić, mlada saksofonistkinja iz Paraćina, koja je za 10 godina života postigla nešto što mnogi ne postignu ni tokom jednog radnog veka, Mladen Mitrović, student doktorskih studija na Fakultetu za turističke studije u Portorožu i Sandra Veljković – studentkinja doktorskih studija na Elektronskom fakultetu, Univerziteta u Beogradu.
Medalju humanosti dobija dr Marija Mijajlović iz Kuršumlije.
Odlukom upravnog odbora H.O. „Nađi Raula“, Plaketa mira dodeljuje se Stefanu Joviću, proslavljenom košarkašu i osnovnoj i srednjoj školi „Kreativno pero“ iz Beograda.