U ponedeljak, 5.juna 2023. godine u Galeriji „Štab“, otvorena je izložba  „Doživi Italiju kroz umetnost“ koju organizuje brend Birra Moretti u okviru projekta podrške mladim umetnicima u našoj zemlji koji se realizuje drugu godinu zaredom. Izložbi je prisustvovala i prof. dr um. Slavica Dragosavac kao predstavnica Fakulteta umetnosti u Nišu.

Postavka izložbe je svojevrsno svedočanstvo putovanja u Firencu na kojem su autori izložbe, u organizaciji brenda Birra Moretti, bili početkom godine.

Autor najboljeg rada predstavljenog na izložbi će dobiti ekskluzivnu mogućnost da usavrši obrazovanje u Italiji. Najbolji rad će izabrati red stručnog žirija, ali i šira javnost putem glasanja na zvaničnom sajtu Birra Moretti. Glasajmo za najbolji rad od 29. maja sve do 02. jula, dok će izložba u Beogradu trajati do 11. juna. Nakon toga slede izložbe u Nišu 20-25.06 i Novom Sadu 13-18.06.

Studenti našeg fakulteta, Marta Pejčić, Jovana Milojević i Jana Novaković, kao i studenti Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu i Akademije umetnosti u Novom Sadu, koji učestvuju u nadmetanju za najbolje umetničko delo, početkom ove godine su imali priliku da svoju inspiraciju pronađu u četvorodnevnom boravku u Firenci. Putovanje je upotpunilo poznanstvo sa renomiranom umetnicom Silvijom Logi od koje su imali priliku da uče na umetničkoj radionici.

Inicijativi brenda Birra Moretti priključila se i Ambasada Italije u Beogradu, čiji će predstavnik, direktor Italijanskog kulturnog instituta u Beogradu, Roberto Ćinkota, biti član specijalno odabranog žirija. U izboru pobednika ove izložbe pridružio se takođe i David Laufer, vlasnik i umetnički direktor galerije Laufer Art.