Fakultet umetnosti u Nišu raspisuje KONKURS za koncertne aktivnosti u 2022. godini u Koncertno-izložbenom prostoru FU.

Pravo učešća na konkursu imaju domaći i strani umetnici, studenti sa ostvarenim izuzetnim rezultatima iz umetničke oblasti koju studiraju na nekom od domaćih ili inostranih Univerziteta kao i talentovani mladi izvođači sa ostvarenim izuzetnim rezultatima u svojoj umetničkoj oblasti.

Koncertna sezona Fakulteta umetnosti 2022. godine održava se u sledećim terminima: mart – 15. jun i 1. oktobar – 30. decembar 2022. godine.

U prijavi za konkurs potrebno je dostaviti:

1. Formular Konkursa (preuzmite OVDE)
  2. Fotografiju izvođača / ansambla (u visokoj rezoluciji i formatu JPG ili PNG)

Formular i fotografiju dostaviti u elektronskoj formi na mejl: bogosavljevic@artf.ni.ac.rs

Konkurs je otvoren do 28.02.2022. godine. Naknadne prijave se neće razmatrati osim u izuzetnim slučajevima.

Tročlana komisija koja je imenovana od strane fakulteta će pregledati konkursni materijal, a učesnici konkursa će biti obavešteni putem mejla ili kontakt telefona, dok će rezultati konkursa biti objavlјeni na sajtu Fakulteta umetnosti u Nišu.

Fakultet umetnosti u Nišu obezbeđuje koncertni prostor, produkciju i organizaciju koncertne aktivnosti, medijsku promociju i štampani material, kao i najavu na sajtu i društvenim mrežama Fakulteta.
Troškove honorara, transporta, boravka i ostale troškove snose izvođači.

KONCERTNO-IZLOŽBENI PROSTOR FU

Detalјniji opis Koncertno – izložbenog prostora FU možete pogledati OVDE.

Fakultet umetnosti u Nišu dobitnik je nagrade “Organizator godine” za Koncertnu sezonu FU 2016. koju dodelјuje renomirani magazin “Muzika klasika”. Svečana dodela održana je u Muzeju Narodnog potorišta u Beogradu, u sredu, 02. februara 2017. godine.