Fakultet umetnosti u Nišu u okviru projekta “Unapređenje izvođačkih sposobnosti mladih akordeonista”, autora Miodraga Obradovića, organizuje otvorena predavanja i trodnevni majstorski kurs za harmoniku nakon čega će polaznici kursa učestvovati u studijskom snimanju diskografskog izdanja i koncertnom izvođenju. Broj polaznika je ograničen. Realizaciju projekta je podržao Grad Niš, Gradska uprava Grada Niša Sekretarijat za kulturu i informisanje.

Ovaj projekat Fakulteta umetnosti u Nišu teži unapređenju izvođačkih sposobnosti studenata muzičke umetnosti, kako na javnim izvođenjima tako i u studijskim uslovima sa upoznavanjem celokupnog procesa audio produkcije.

Trodnevni Majstorski kurs za harmoniku i predavanje “Prevazilaženje treme na javnom nastupu i studijskom snimanju – postavlјanje sigurne platforme” održaće akordeonista Gejr Drogsvol (Geir Draugsvoll), profesor harmonike na Kralјevskoj danskoj muzičkoj akademiji (Kopenhagen, Danska), od četvrtka 14. do subote 16. novembra 2019. godine.

Detalјnije OVDE.

Jednodnevni Majstorski kurs muzičke produkcije i predavanje„ Muzička produkcija – harmonika“ profesora Dejana Pejovića, vanrednog profesora Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu, biće održano u petak 29. novembra 2019. godine na kome će polaznici imati priliku da upoznaju celokupni proces audio produkcije harmonike. Nakon toga će odabrani polaznici kursa učestvovati u studijskom snimanju diskografskog izdanja.

Detalјnije OVDE.